Informacja w sprawie legitymacji szkolnych

Utworzono dnia 10.04.2024

Szanowni Państwo!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Nauki z dnia 07.06.2023 r. (Dz.U. z 2023 r. poz.1120) wydawanie papierowych legitymacji szkolnych lub ich duplikatów możliwe będzie tylko do 12 lipca 2024 r.

Wydane do 12 lipca 2024 r. legitymacje szkolne lub ich duplikaty ważne będą do ukończenia przez ucznia nauki w szkole podstawowej. Przedłużane będą one co roku na dotychczasowych zasadach.

Od 13 lipca 2024 r. legitymacje szkolne lub ich duplikaty wydawane będą tylko w formie plastikowej kary zgodnej ze specyfikacją zawartą w ww. rozporządzeniu (m.in. kolorowe zdjęcia uczniów o wymiarach 26 mm wysokości x 19 mm szerokości w formacie JPG, o minimalnej rozdzielczości 300 dpi).

Niestety będzie to wymagało korzystania z usług wyspecjalizowanej drukarni, która naniesie dane uczniów  na blankiety. Wydłuży to czas otrzymania takiej legitymacji lub jej duplikatu, czyli nie będzie możliwości wydania legitymacji lub jej duplikatu „od ręki”. Będzie wymagało to czasu nawet do około 2 miesięcy. Proszę o tym pamiętać planując wakacje, ferie itp.

Na początku roku szkolnego 2024/2025 wprowadzone zostaną bardziej szczegółowe procedury wydawania uczniom legitymacji szkolnych lub ich duplikatów.

Adam Bojarzyński
Dyrektor SP w Korycinie