"Razem na Święta" - akcja MEN

Utworzono dnia 03.12.2019

Jak co roku w okresie przedświątecznym szkolne koło wolontariatu organizuje dwa przedsięwzięcia dobroczynne, włączając się tym samym w ogólnopolską kampanię MEN "Razem na Święta". Od początku listopada w ramach akcji „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” wolontariusze zbierali karmę dla psów, którą przekazali do przytuliska w Krzeczkowie, dokąd trafiają bezdomne zwierzęta z gminy Korycin. Wrażliwych serc było 57 – tylu uczniów i pracowników szkoły odpowiedziało na apel o wsparcie. Zebrano ponad 80 kg jedzenia, za które wszystkim darczyńcom należą się serdeczne podziękowania. Od grudnia pod hasłem „Radosne święta w Domu Gościnnym w Dzięciołówce” zbierają słodycze (cukierki, czekolady, bomboniery, ciastka) oraz kawę, herbatę i kakao. Wszystkie produkty trafią w formie prezentu na bożonarodzeniowy stół pensjonariuszy ośrodka. Do seniorów z Dzięciołówki trafią również świąteczne pierniczki, upieczone i własnoręcznie ozdobione przez uczniów klas trzecich. Trzecioklasiści na zajęciach z innowacji pedagogicznej „Poznajemy historię i tradycję naszej małej Ojczyzny” przygotują każdemu mieszkańcowi Domu Gościnnego słodki upominek z dołączonymi własnoręcznie wypisanymi życzeniami.

Akcje charytatywne

Utworzono dnia 04.12.2019, 09:21