Utworzono dnia 29.11.2021

Pluszowy miś to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa, bo przecież każdy z nas miał kiedyś taką przytulankę. Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. W 2002 roku  w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.
Z tej okazji  uczniom klas I-III w tym dniu podczas zajęć towarzyszyły  ich ulubione pluszaki. Uczniowie na podstawie filmu zapoznali się z historią tego święta, przypomnieli  sławne misie  oraz  poznali wiele ciekawostek na  temat niedźwiedzi. Bo przecież niedźwiadki i niedźwiedzie żyjące w naturze też zasługują na uwagę. Następnie wzięli udział w grach i zabawach z misiami w roli głównej. Uczniowie  rozwiązywali quizy pracując  w grupach, rysowali misia na podstawie instrukcji przedstawionej w filmie, koncertowali, tańczyli i ćwiczyli z ulubionymi pluszakami. Wspólne zajęcia  z maskotkami  sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji.

Utworzono dnia 29.11.2021, 07:31

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.