Biblioteka poleca - "Gorzka czekolada"

Utworzono dnia 23.11.2021

"Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach"

Książki (są dwa tomy) to zbiór opowiadań, których autorami są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Każde opowiadanie porusza odrębną tematykę bliską każdemu nastolatkowi (11-15 lat). Przeczytacie historie o odwadze, sprawiedliwości, miłości, odpowiedzialności, mądrości, o emocjach i  różnych postawach bohaterów, których moglibyście spotkać w szkole, czy po sąsiedzku. Są też opowiadania fantasy i przygodowe z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i zaskakującymi zakończeniami.

Historie wzruszają, bywają zabawne, czasami dają dużo do myślenia i skłaniają do refleksji. Na pewno niejeden z Was, drodzy Czytelnicy, w opisywanych postaciach rozpozna siebie samego. Bez wątpienia – warto to przeczytać !

Utworzono dnia 23.11.2021, 09:28