Konkurs na recenzję najpiękniejszej baśni rozstrzygnięty

Utworzono dnia 15.06.2021

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie literacko-czytelniczym na napisanie recenzji najpiękniejszej ich zdaniem baśni. Swój wybór musieli uzasadnić.

Zwycięzcy:

klasa IIIA

I miejsce – Albert Sołjan

Wyróżnienie – Kinga Chociej

– Kacper Dolinowski

klasa IIIB

I miejsce – Dominika Urban

II miejsce – Maja Michniewicz

Podsumowanie konkursu zorganizowano na forum klas. Uczniowie przynieśli rekwizyty, oddające ich zdaniem najtrafniej treść wybranych przez siebie utworów. Zadaniem koleżanek i kolegów było odgadniecie tytuły baśni, bądź jej konkretnego fragmentu. Trzecioklasiści wykazali się kreatywnością i ogromną wyobraźnią. Skojarzenie baśni z prezentowanymi przedmiotami nie było ani proste, ani oczywiste. Wszystkie poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Uczniowie, którzy najlepiej wywiązali się z zadania konkursowego, otrzymali nagrody książkowe.

Utworzono dnia 15.06.2021, 11:40