Mamy fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Utworzono dnia 23.03.2023

Na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku została zamieszczona lista organów prowadzących i szkół, którym w 2023 roku zostanie udzielone wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Wśród 187 placówek edukacyjnych z naszego województwa, którym zakwalifikowano wnioski, znalazła się i nasza szkoła. Dotacja wyniesie 15 tyś zł, w tym 80% dofinansowania z budżetu państwa oraz 20% wkładu własnego z budżetu gminy Korycin. Środki zostaną  przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i lektur oraz regałów na książki do biblioteki.

Informacja o przyznaniu dotacji z NPRC nie upoważnia nas jeszcze do podejmowania formalnych przedsięwzięć (np. dokonywanie zakupów). Z faktycznym rozpoczęciem działań musimy zaczekać do czasu podpisania przez szkołę umowy w sprawie NPRC. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy już teraz przeprowadzili konsultacje wśród uczniów na temat zakupu książek. Zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji (można dowolną liczbę), wystarczy zapisać na kartce tytuł i autora książki, która waszym zdaniem powinna znaleźć się w zbiorach bibliotecznych. Wśród zgłaszających rozlosujemy nagrody!

Na propozycje czekam w bibliotece.

Barbara Szypulska
nauczyciel bibliotekarz

Link do strony Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Utworzono dnia 23.03.2023, 11:13