Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 18.05.2021

W dniach 8-15 maja trwał Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Uczniowie klas I-III, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili bibliotekę szkolną, mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych specjalnie z okazji czytelniczego święta. Każdy, z pomocą nauczyciela bibliotekarza, mógł wybrać coś ciekawego do wypożyczenia z nowości książkowych, dowiedzieć się o zgromadzonym w bibliotece księgozbiorze, obejrzeć książkę brajlowską wydrukowaną pismem wypukłym punktowym, wrzucić do specjalnej Skrzynki Życzeń karteczkę z wypisanymi tytułami książek, które chciałby, aby zostały zakupione do biblioteki, spróbować swoich sił w rozwiązywaniu krzyżówek, zagadek i łamigłówek, oczywiście związanych z biblioteką i czytelnictwem. Chętni wykonali laurki z życzeniami dla biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek.

Utworzono dnia 18.05.2021, 08:06