Święto Pluszowego Misia

Utworzono dnia 26.11.2019

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w bibliotece gościli uczniowie klasy trzeciej. Na zajęciach poznali historię pierwszego pluszowego misia o imieniu Teddy, który zapoczątkował światową karierę maskotki. Przypomnieli książki o najsłynniejszych niedźwiadkach oraz filmy z ich udziałem. W grupach rywalizowali w konkursie ze znajomości „misiowej” literatury, a na zakończenie wysłuchali czytanego przez nauczyciela bibliotekarza opowiadania Tomiego Ungerera zatytułowanego „Otto”. Jest to wzruszająca opowieść o pluszowym misiu, który w wyniku wojny doświadcza rozłąki ze swoimi dziecięcymi przyjaciółmi. Po wielu latach i różnych perypetiach ponownie spotyka dawnych opiekunów i wtedy jego życie staje się wreszcie „takie, jakie być powinno – spokojne i normalne”. Trzecioklasiści z zaciekawieniem i przejęciem wysłuchały książki, chociaż przygody jej bohatera były dalekie od tych, które znają z innych utworów o miśkach.

Miś w roli głównej - zajęcia biblioteczne

Utworzono dnia 26.11.2019, 12:30