Wystawa poświęcona Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu

Utworzono dnia 25.11.2021

Od września do października w bibliotece szkolnej można było oglądać wystawę poświęconą Stefanowi Wyszyńskiemu zorganizowaną w ramach obchodów Roku Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W 2021 r. przypadała 120. rocznica urodzin i 40. – śmierci Prymasa, a 12 września odbyła się uroczystość jego beatyfikacji.

Do obejrzenia były plansze z prywatnymi zdjęciami, kartami pocztowymi, drukami okolicznościowymi oraz numizmaty i pamiątkowe medale. Nie zabrakło również publikacji autorstwa samego Prymasa, jak też dotyczących jego myśli i osoby, w tym unikatowe pozycje – „Droga krzyżowa” z 1948 r. oraz „Rycerzyk Niepokalanej” z 1949 r.

Zbiory zostały przekazane szkole przez Barbarę Szypulską i po wystawie znalazły stałe miejsce ekspozycji w gablotach na korytarzu pierwszego piętra.

Utworzono dnia 25.11.2021, 11:54