Informacja Dyrektora Szkoły

Utworzono dnia 14.01.2021

Dzień dobry!

W związku z ogłoszonym przez MEiN powrotem uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej od dnia 18.01.2021 r. dyrektor SP w Korycinie informuje, że szkoła jest przygotowana na „powrót” dzieci. Wszystkich nas obowiązują procedury opracowane na dzień 01.09.2020 roku, ponieważ są dostosowane do aktualnych wytycznych  MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych (link do wytycznych znajduje się na stronie internetowej szkoły).

W organizacji pracy szkoły zmianie ulegnie:

• organizacja przerw śródlekcyjnych – jedna grupa uczniów podczas przerwy na korytarzu,
  • miejsce przebywania uczniów na przerwach – korytarze na różnych piętrach szkoły do dyspozycji uczniów poszczególnych klas I-III,
  • przydział szatni – jedna klasa w jednym „boksie”,
  • organizacja spożywania ciepłych posiłków – wyznaczona stała przestrzeń dla danej klasy w stołówce szkolnej,
  • organizacja pracy świetlicy szkolnej – jedna opiekunka do jednego oddziału.

Informuję również, iż  od poniedziałku tj. 18.01.2021 r. autobusy będą dowoziły uczniów do szkoły zgodnie z opracowanym i przesłanym przez przewoźnika rozkładem. Od poniedziałku również rozpoczyna się wydawanie obiadów przez „Biesiadę Weselną” z Kumiały, zasady korzystania z ciepłych posiłków nie uległy zmianie.

Cieszę się, że przynajmniej na razie ci nasi najmłodsi dostali możliwość powrotu do normalnej nauki, spotkania z koleżankami, kolegami i nauczycielami, którzy ich uczą.

Ewa Bojarzyńska

Dyrektor SP w Korycinie