Laboratoria Przyszłości - innowacja "Matematyka w kuchni angielskiej"

Utworzono dnia 20.12.2023

W grudniu klasa VII a brała udział w innowacji "Matematyka w kuchni angielskiej" realizowanej na zajęciach z języka angielskiego, matematyki oraz doradztwa zawodowego.
Celem projektu było ukazanie praktycznego oblicza matematyki znanego nam z codziennych czynności, kształtowanie umiejętności zamiany jednostek podstawowych wielkości fizycznych (masa, objętość) oraz posługiwania się proporcjami, a także umiejetność posługiwania się językiem angielskim w życiu codziennym.
Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć przepis na pierniczki na język angielski, przyrządzić ciastka zgodnie z przepisem (w kuchni wykorzystaliśmy narzędzia zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości) oraz przygotować przepis do upieczenia pierniczków dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Swoje przepisy napisali w programie graficznym, dzięki czemu mogli też rozwijać swoje umiejętności projektowania graficznego.
Siódmoklasiści poznali zawód cukiernika w teorii i praktyce. Pani Marta przybliżyła również uczniom inne zawody związane z gastronomią.

Uczniowie doświadczyli, że nauka matematyki i języka angielskiego jest przydatna w czynnościach dnia codziennego.

Utworzono dnia 20.12.2023, 11:11

Wszystkich: 72011