Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" 2024

Utworzono dnia 22.03.2024

W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Jest to najpopularniejszy konkurs matematyczny na świecie dla dzieci i młodzieży. Wspólna dla wszystkich krajów jest data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do lepszego opanowania pojęć matematycznych, wdrożenie do ścisłego rozumowania dedukcyjnego oraz rozwijanie intuicyjnej pomysłowości. 34 uczniów kl. II - VIII z naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami w czterech kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Na ile poradzili sobie, dowiemy się dopiero w maju, ale wszystkim życzymy jak najlepszych wyników.

Utworzono dnia 22.03.2024, 07:22

Wszystkich: 71947