Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w klasach I-III

Utworzono dnia 10.05.2023

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Biblioteki uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z panią Barbarą Szypulską - nauczycielem bibliotekarzem. Podczas wspólnej lekcji dzieci obejrzały prezentację multimedialną i wysłuchały opowiadania o najsłynniejszych bibliotekach i bibliotekarzach. Dowiedziały się ile książek jest w szkolnej bibliotece i ilu ma czytelników.
Podsumowany został konkurs plastyczny ,,Jak wygląda mól książkowy?" i wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe. Laureatami zostali: Ola Matyskiel, Kamila Andrysewicz, Weronika Urban, Wiktoria Zalewska, Wiktoria Surel i Diana Krukiel.
Uczniowie klasy trzeciej zareklamowali książki z biblioteki szkolnej, czytając ich najciekawsze fragmenty. Najlepsi czytelnicy z klasy I A wylosowali nazwiska trzech uczniów biorących udział w akcji „Książka na życzenie”, czyli zbierania propozycji zakupu książek do biblioteki z funduszy NPRC. Wylosowani uczniowie otrzymają nagrody książkowe.

Utworzono dnia 10.05.2023, 12:01

Wszystkich: 72075