Pieczenie pierniczków w klasach drugich

Utworzono dnia 20.12.2023

Święta tuż, tuż... czas więc na pieczenie pierniczków. Atmosfera przygotowań jest świetną zabawą i wspólnym spędzaniem czasu. Była to również okazja do ukazania piękna świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych. Uczniowie klas drugich pod opieką nauczycielek zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Już od samego rana unosił się w klasach zapach korzennych przypraw. Dzieci przez chwilę przemieniły się w cukierników. Z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami różne kształty związane z motywami bożonarodzeniowymi, a następnie, gdy pierniczki były już gotowe, przystąpiły do ich dekorowania pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła, a pozostałe pięknie udekorowane pierniki czekają już na wspólne kolędowanie. Zapach upieczonych ciasteczek wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Do wykonania ciasta pierniczkowego zostały wykorzystane miksery planetarne pozyskane w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Utworzono dnia 20.12.2023, 12:32

Wszystkich: 72004