Wielkanocne warsztaty

Utworzono dnia 26.03.2024

Święta Wielkanocne są radosnym czasem, na który z wytęsknieniem czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą nadchodzi czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji 25 marca uczniowie z klasy III gościli panią Ingę Kimborowicz, która zaprezentowała dzieciom rzadko spotykany już sposób zdobienia jaj. Polega ona na „pisaniu” wzoru roztopionym woskiem pszczelim na skorupce jaja. Wzory rysuje się specjalnym patyczkiem zakończonym szpilką, którą wykonuje się szybkim ruchem różne wzory. Następnie jajko zanurza się w barwnikach. Trzecioklasiści z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowały jajka na wielkanocny stół według własnych pomysłów. Podczas wspólnych warsztatów  każde dziecko wykazało się pomysłowością i kreatywnością tworząc niepowtarzalne pisanki. Taka praca to sama przyjemność. Dziękujemy pani Kimborowicz za ciekawą lekcję i miło spędzony czas.

Utworzono dnia 26.03.2024, 07:30

Wszystkich: 71945