Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

Utworzono dnia 10.05.2023

10 maja, w ramach obchodzonego właśnie Tygodnia Bibliotek, dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Korycinie odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Tematem spotkania było hasło „Książka jest naszym przyjacielem”.

Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania opowiadania Petera Cornavasa pt. „O dzieciach, które kochały książki”, odpowiadały na pytania związane z treścią utworu, odgadywały zagadki, zapoznały się ze zbiorami biblioteki. Najwięcej zaciekawienia wzbudziła książka brajlowska, którą osoby niewidome czytają za pomocą dotyku. Na pamiątkę wizyty otrzymały zakładki do książek.

Celem spotkania było rozwijanie u dzieci zainteresowania literaturą oraz rozbudzanie dziecięcej ciekawości już od najmlodszych lat. Przedszkolaki obiecały, że będą odwiedzały bibliotekę.

Utworzono dnia 10.05.2023, 11:37

Wszystkich: 72080