Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie

Udana lekkoatletyczna jesień

Utworzono dnia 12.10.2020
Mocnym akcentem sportowym rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021.
W pięknym stylu Magdalena Strzymińska na stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku wywalczyła tytuł Mistrzyni Województwa Podlaskiego Młodziczek w biegu na 300 m z doskonałym czasem 44.89.
Kolejnym startem były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lublinie. Tutaj naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas ósmych: Magdalena Strzymińska i Kamila Kowejsza. Magda świetnie wystartowała w biegu na 300 m, zajmując 4 lokatę i ustanawiając nowy rekord życiowy 44.11. Kamila w biegu na 1000 m, po zaciętej walce, zajęła 6 miejsce z wynikiem 3,38,11  również poprawiając swój rekord życiowy.
Po serii udanych startów Magda dostała powołanie do sztafety 4x100 m w reprezentacji Podlasia na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Słupsku. Ze swoimi starszymi koleżankami Magda zajęła 7 lokatę ustanawiając nowy rekord Województwa Młodziczek w sztafecie 4x100 m (50.71). Warto zaznaczyć, iż w biegu tym padł rekord Polski Młodziczek, a do medalu zabrakło tylko 0.3 sekundy, ale co się odwlecze…
Kolejnym startem w reprezentacji Podlasia były Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach, które odbyły się w Łodzi. Tam Magda biegła w składzie sztafety szwedzkiej 100, 200, 300, 400 m na najdłuższym dystansie. Sztafeta również i tam uplasowała się na 7 pozycji, a jak wiadomo siódemka przynosi szczęście:)

Utworzono dnia 12.10.2020, 07:38