Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 10.10.2022

W dniach 6 - 7 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie mają świetną okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Co roku do akcji przyłączają się szkoły z ponad 30 krajów, m.in. z Polski, Chorwacji, Rumunii, Łotwy, USA, Indii, Kamerunu czy Kataru. W naszej szkole wzięło udział 141 uczniów klas: IV – VIII.

Akcję poprzedziły wewnątrzszkolne eliminacje, które wyłoniły egzaminatorów. Przeprowadzili oni egzaminy z tabliczki mnożenia wśród koleżanek i kolegów. Uczestnicy musieli w określonym czasie poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące mnożenia i dzielenia liczb w zakresie tabliczki mnożenia. Wyłoniono Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy otrzymali imienne certyfikaty.  Egzaminatorzy doskonale wywiązali się z powierzonego im zadania. Uczniowie mieli też możliwość sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia podczas rozwiązywania łamigłówek, quizów oraz podchodów matematycznych.

Egzaminatorzy:

• Kl. IV a: Zuzanna Żak, Patrycja Rutkowska, Maksymilian Kużbiel
  • Kl. IV b: Antoni Bajko, Daria Makarewicz, Szymon Zaniewski
  • Kl. V a: Ewelina Gołko, Jakub Chudecki, Kinga Chociej, Maksymilian Suchowolec
  • Kl. V b: Nikola Pawłowska, Dominika Urban, Kacper Szubzda
  • Kl. VI a: Karolina Wiesławska, Lena Rutkowska, Martyna Krukiel
  • Kl. VI b: Stanisław Jarmołowski, Kinga Skreczko, Mateusz Matel, Jakub Suchodolski
  • Kl. VII a: Małgorzata Ciuchna, Szymon Suszko, Kacper Suchodolski
  • Kl. VIII a: Aleksandra Lewicka, Jakub Tomaszewski, Hubert Gołkowski, Dawid Wiesławski
  • Kl. VIII b: Kinga Kozłowska, Emilia Puzanowska, Karolina Siedlecka

Taka forma powtórzenia i utrwalenia tabliczki mnożenia bardzo się uczniom spodobała i wyrazili oni chęć udziału w kolejnym XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Koordynatorzy:

Magdalena Bartnik

Dorota Sosnowska

Utworzono dnia 10.10.2022, 08:18

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.