Przygoda z długopisami 3D

Utworzono dnia 30.09.2022

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy I jako pierwsi w naszej szkole mieli okazję nauki korzystania z nowej techniki, jaką jest pisanie długopisem 3D. Mechanizm działania długopisu 3D jest bardzo podobny do procesu drukowania za pomocą profesjonalnej drukarki. Jednak prosta konstrukcja sprawia, że druk 3D trwa dużo szybciej. Wkładem jest plastikowy filament podgrzewany do temperatury topnienia. Dzięki temu można rysować w formacie 3D.

Pierwszoklasiści podczas zajęć plastycznych mieli okazję do pobudzenia wyobraźni i dania upustu własnej kreatywności. Tematem zajęć była jesień, a druk 3D za pomocą długopisu i kolorowego filamentu idealnie posłużył do własnoręcznego „wydrukowania” jesiennych listków, które ostatecznie przyozdobiły klasowe drzewko. Efekt końcowy był rewelacyjny. Pierwszaki oprócz świetnej zabawy zdobyły niezbędne doświadczenie oraz wykonały pierwszy krok w kierunku przygody z drukiem 3D.

Utworzono dnia 30.09.2022, 09:47

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.