Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Utworzono dnia 05.09.2022

1 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023. Rozpoczęło się ono wspólną Mszą Święta w Kościele pod wezwaniem Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego w Korycinie. Następnie cała społeczność szkolna przemaszerowała pod Pomnik Józefa Piłsudskiego na Rynku w Korycinie, gdzie odbyły się uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Potem wszyscy zebrani udali się na plac przed budynkiem szkoły. Pan Wójt Mirosław Lech podziękował za wieloletnią współpracę byłej dyrektor pani Ewie Bojarzyńskiej, życząc zasłużonego wypoczynku na emeryturze, a następnie uroczyście przekazał nominację na stanowisko dyrektora szkoły panu Adamowi Bojarzyńskiemu. Głos zabrała również dyrektor GOKSiT w Korycinie, pani Katarzyna Sadowska, która przedstawiła ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży na rok szkolny 2022/2023. Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Pan dyrektor życzył nauczycielom pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.

Utworzono dnia 05.09.2022, 07:46

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.