Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 25.06.2022

Koniec lekcji, sprawdzianów i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony, a przed nami dwa miesiące wakacji.
Uroczyste zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce 23 czerwca 2022 r. rozpoczęło się po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły a następnie uroczyste ślubowanie uczniów klas VIII. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, za poświęcony czas i wychowanie. Swoich starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy VII, życząc im dalszych sukcesów edukacyjnych.
 Dyrektor Szkoły Ewa Bojarzyńska przypomniała kończącym szkołę uczniom o ich pierwszych krokach w świat nauki i wiedzy, radościach, a czasem i trudnościach, o udziałach w konkursach, zawodach sportowych, o sukcesach i zwycięstwach. Pogratulowała im ukończenia szkoły i zdobycia tytułu absolwenta Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie. Pozostałym uczniom gratulowała promocji do następnej klasy.
Po przemówieniu wójta gminy -  Pana Mirosława Lecha zostały wręczone nagrody i dyplomy dla najleszego ucznia szkoły oraz dla najlepszego sportowca szkoły. W tym roku szkolnym tytuł najlepszego ucznia szkoły oraz tytuł najlepszego sportowca otrzymał Jakub Lachowicz z klasy VIIIa. W dalszej części uroczystości wymieniono i nagrodzono 10 najlepszych uczniów szkoły oraz 10 najlepszych sportowców w roku szkolnym 2021/2022.
Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy absolwentom za usyskanie tytułu "Wzorowego ucznia". Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne i wyrazy uznania za wzorowe wychowanie dzieci.
W tym dniu zostały wręczone również nagrody książkowe: dla uczniów, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem; za pracę na rzecz szkoły oraz wzorową frekwencję, nagrody za oszczędzanie w SKO.
W tym dniu pożegnaliśmy również długoletnich nauczycieli naszej szkoły odchodzących na emeryturę. Były serdeczne podziękowania, życzenia i kwiaty.
Dyrektor Szkoły szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za współpracę w trudnym czasie zdalnego nauczania, za ofiarną pomoc i życzliwość, a w szczególności pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych, życząc jednocześnie powodzenia w realizacji życiowych przedsięwzięć.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu i marzeń.

Utworzono dnia 25.06.2022, 21:48

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.